Tel : +48 091 416 30 11

E-mail: osir@gryfino.pl

Biało-Czerwono i radośnie 11 listopada w Gryfinie

Oj działo się, kto nie był niech żałuje. 359 zawodników ukończyło bieg główny na atestowanej trasie ulicami Gryfina na dystansie 10 km. Ok. 240 uczniów pobiegło w biegu „szkolnym” po gryfińskim nabrzeżu. Biało-czerwone balony odleciały podczas startu, który „odstrzelił’ wiceburmistrz Gryfina p. Paweł Nikitiński. Oczywiście, nie mogło zabraknąć Mazurka Dąbrowskiego zaśpiewanego w asyście honorowej sztandarów szkolnych i gryfińskich stowarzyszeń.

Zwyciężyli mieszkający w Żarczynie Andrzej Pańko i Beata Białek, który serdecznie gratulujemy wybornej formy chociaż łatwo nie było bo rywale byli bardzo blisko za ich plecami.

W biegu wziął udział pomysłodawca i organizator cyklu powiatowych biegów niepodległości – Jan Podleśny, kończąc go na 81. miejscu w czasie 0:47:53 s. Z numerem „100” na koszulce mogliśmy kibicować staroście powiatu gryfińskiego Wojciechowi Konarskiemu. Czas i miejsce w tym przypadku jest nieistotny a bardziej liczy się przykład, który może natchnąć niezdecydowanych do biegania. Nad wszystkim czuwał wiceburmistrz Gryfina p. Paweł Nikitiński, który kibicował zawodnikom przez cały czas zawodów a także uhonorował najlepszych pucharami.

Wielkie podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji biegu a przede wszystkim gryfińskim policjantom i strażakom oraz straży miejskiej, którzy zadbali o bezpieczeństwo biegaczy na ulicach Gryfina.
Zawody zostały dofinansowane z budżetu Starostwa Powiatowego w Gryfinie oraz Gminy Gryfino.